Kwadrant przepływu pieniędzy

Który kwadrant jest dla Ciebie najlepszy: Pracownik, Samozatrudniony, właściciel Biznesu czy Inwestor?Na etacie nikt się nie dorobi
Inwestuj, bo banki i rządy dopadną twoich oszczędności!


Żadna książka nie powie nam do końca, jak się wzbogacić, ale ta przynajmniej porządnie definiuje główne opcje.

Poprzednia książka pary autorskiej Kiyosaki-Lechter "Bogaty ojciec, biedny ojciec" odniosła spory sukces nie tylko na świecie, ale też w Polsce. Jeśli idzie o pisane na rynek amerykański poradniki, nie jest to wcale częsty przypadek. Wśród czytelników "Profitu" był to prawdziwy hit. Niektórzy wręcz zgłaszali się do redakcji po pomoc w zdobyciu egzemplarza; nasz własny, recenzyjny, trafił do szczególnie zdesperowanej osoby w Kole. Kolej na książkę, omawiany tu "Kwadrant", która zdaniem tego recenzenta jest pozycją lepiej przemyślaną i napisaną, a ze względu na szersze ujęcie tematu "dążenia do finansowej samodzielności" może się też okazać bardziej użyteczna dla polskiego odbiorcy.

kwadrant przepływu pieniędzy

Jaki jest sekret powodzenia tych poradników? Kiyosaki, Hawajczyk japońskiego pochodzenia, twierdzi, że jest w stanie precyzyjnie wskazać, czym się różni sposób rozumowania oraz zasady życiowe człowieka, który dochodzi w życiu do dużych pieniędzy, od rozumowania przeciętnego zjadacza chleba. Autor dowodzi też, że model kariery zawodowej, na który nastawia się większość ludzi w krajach rozwiniętych - zdobędę wykształcenie, zatrudnię się w dobrej firmie i przetrwam tam do godziwej emerytury - na naszych oczach odchodzi w przeszłość. Firmy konkurujące na globalnym rynku nie czują się już lojalne wobec pracowników, zaś systemy emerytalne są coraz poważniej zagrożone, w miarę jak państwa odchodzą od kosztownych modeli opiekuńczych.

Cóż więc robić? Tylko samodzielna działalność biznesowa lub inwestycyjna, podkreślają autorzy, zapewni nam bezpieczeństwo i finansową stabilizację w zaczynającym się stuleciu. W "Kwadrancie" autorzy rozwijają niektóre wątki z "Bogatego ojca", ale główny nacisk tej książki został położony na wyjaśnienie różnic, jakie niosą role oszczędzającego w banku pracownika, osoby samozatrudnionej, właściciela biznesu i inwestora. Wbrew pozorom są to różnice fundamentalne, o doniosłych konsekwencjach dla życiowego wyniku finansowego, a wiele osób marzących o niezależności materialnej słabo zdaje sobie z nich sprawę. Pozycja godna uwagi.

Artykuł ukazał się w czasopiśmie Profit 03/02 na stronie 132

Przeczytałam "Bogaty ojciec, biedny ojciec", teraz kupiłam i jestem w trakcie czytania "Kwadrant przepływu pieniędzy" i jestem pod wrażeniem obu książek. Zaczęłam inaczej pojmować swoje finanse."

Pozdrawiam - Aneta


Przeczytałem pierwsze 3 książki Roberta. Czytając Bogaty ojciec ... zostałem "powalony" informacjami tam zawartymi. Otworzyłem wtedy oczy. Było to coś niespotykanego. Nigdy książka mnie tak nie zainteresowała. Od lat interesuję się ekonomią ale jest to pierwsza książka która jest przystępnie napisania - dla każdego.

Pozdrawiam serdecznie
Arkadiusz

Zamawiam książki Roberta Kiyosaki teraz poprzez oficjalną stronę wydawnictwa Instytutu Praktycznej Edukacji

Zamow ksiazki