Robert T. Kiyosaki

"Głównym powodem naszych kłopotów finansowych jest to, że w szkole nie nabywamy wiedzy o pieniądzach. Wynik tego jest taki, że ludzie uczą się pracować za pieniądze, ale nigdy nie uczą się jak to zrobić, aby pieniądze pracowały dla nich" - mówi Robert Kiyosaki.

Autor urodził się na Hawajach w rodzinie będącej czwartą generacją Amerykanów japońskiego pochodzenia. Wywodzi się z rodziny mającej znaczące osiągnięcia w dziedzinie edukacji. Jego ojciec był dyrektorem departamentu edukacji na Hawajach. Po skończeniu szkoły średniej Robert studiował w Nowym Jorku, a po otrzymaniu dyplomu wstąpił do sił morskich USA i został wysłany do Wietnamu jako pilot helikoptera bojowego w randze oficera.

"Większość ludzi spędza swoje życie w pogoni za pensją, podwyżkami i pewną pracą na etacie. Taki model życia jest wymuszany przez ludzkie pragnienia i strach" - mówi Kiyosaki, który w wieku 47 lat przeszedł w "stan spoczynku" jako milioner, co osiągnął dzięki inwestowaniu w nieruchomości i akcje giełdowe.

Po powrocie z wojny rozpoczął swoją karierę w biznesie. W 1977 roku założył firmę, która jako pierwsza wprowadziła na rynek "portfele dla surferów" wykonane z nylonu i zamykane na rzepy. Produkt ten - zdobywając światowe rynki - przysporzył firmie wiele milionów dolarów. Kiyosaki i jego wyroby opisano w takich periodykach, jak: Runner's World, Gentleman's Quarterly, Success Magazine, Newsweek, a nawet Playboy.

W 1985 roku opuścił on świat biznesu i założył, wspólnie z innymi, międzynarodową firmę edukacyjną, która działa w siedmiu krajach, ucząc dziesiątki tysięcy absolwentów zagadnień związanych z biznesem i inwestowaniem. Nadawany przez okrągły rok program telewizyjny autora - który miał charakter edukacyjny - był emitowany na całe USA.

W wieku 47 lat Robert Kiyosaki przeszedł w "stan spoczynku", zajmując się tym, co lubi najbardziej, czyli inwestowaniem. Mając na uwadze wzrastającą przepaść pomiędzy tymi "co mają" i tymi "co nie mają", stworzył planszową grę edukacyjną o nazwie CASHFLOW, która uczy zasad postępowania związanych z pieniędzmi - zasad dotychczas znanych tylko bogatym.

Chociaż biznes Roberta Kiyosaki związany jest z nieruchomościami i rozwijaniem małych firm, jego prawdziwym zamiłowaniem jest nauczanie. W swojej karierze dzielił podium z takimi sławami, jak: Og Mandino, Zig Ziglar i Anthony Robbins. Przesłanie autora nie pozostawia wątpliwości: "Stańmy się odpowiedzialni za swoje finanse, bo w przeciwnym razie, przez całe życie będziemy wykonywać cudze rozkazy. Albo po mistrzowsku panujemy nad pieniędzmi, albo jesteśmy ich niewolnikami". Wykłady Roberta Kiyosaki obejmują, m. in., takie dziedziny, jak: inwestowanie w celu osiągnięcia wysokiego zwrotu nakładów, przy zachowaniu małego ryzyka; sposoby edukowania dzieci przygotowujące je do akumulowania majątku; zakładanie i sprzedawanie firm. Wszystkie zagadnienia poruszane przez autora mają jeden główny cel: "Pobudzić finansowy talent, który wszyscy posiadamy. Talent, który czeka na nasz sygnał". Większość uczestników wychodzi z jego wykładów podekscytowana, niektórzy sfrustrowani, ale wszyscy bardzo poruszeni.

A oto jak ocenia pracę Roberta światowej sławy mówca i autor Anthony Robbins:

"Edukacyjna działalność Roberta Kiyosaki ma głęboki wydźwięk i dokonuje istotnych zmian w dotychczasowym życiu jego studentów. Oddaję cześć jego wysiłkom i namawiam do wykorzystania jego wiedzy".

Zamawiam książki Roberta Kiyosaki teraz poprzez oficjalną stronę wydawnictwa Instytutu Praktycznej Edukacji

Zamow ksiazki